Adet Söktürücü Bitki Çayları

Papatya ve Biberiye Bitki Çayı : Bu iki bitki adet söktürücü etkisi olan bitkilerdir . papatya ile biberiyeyi beraber kaynatıp içmenizde yarar vardır. Bu da bitkisel yöntemlerden biridir. 20 gram papatya ile 20 gram biberiyeyi 2 bardak su katarak kaynatıp tüketin. Kanamaların başlayacağını göreceksinizdir.
At Kuyruğu Otu ve Bal Kürü : Adet söktürmede fazlasıyla etkili olan bu kürün tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Az miktarda at kuyruğu otunu bir bardak su ilave ederek kaynatın ve ardından içerisine bir kaşık kadar bal koyup için. Oldukça etkili bitkisel yöntemler arasındadır.
Kekik ve Civan Perçemi Çayı : 20 gram kekik ile 20 gram civan perçemi bitkisini beraberce kaynatın. Bitkileri süzdükten sonra tüketebilirsiniz. Ayrıca bir kaşık bal katmanızda da yarar vardır. Gün içinde birkaç defa tüketebilirsiniz. Ardından ise adet kanamalarının düzene gireceğini göreceksiniz.
Hatmi Çiçeği İle Civan Perçemi : Adet söktürücü etkisinden dolayı en çok kullanılan karışımlar arasındadır. Adet dönemi yaklaştığında hala adet belirtisi olmayan bayanlar kullanmasında yarar vardır. Adet kanamalarını düzene koyup sancıyı azaltma özelliğine sahiptir. Bitkilerden bir miktar alıp su ile birlikte kaynatılıp içilmesi tavsiye edilmektedir.

Maydanoz Tohumu: 1 su bardağı kaynatılmış suya birkaç dal maydanoz tohumu ilave edilerek 15 dakika kadar demlenir. Gün içinde sabah, öğle ve akşam olmak şartı ile üç defa bir bardak tüketilebilir.

1 su bardağı kaynatılmış suya 1 çorba kaşığı kurutulmuş maydanoz eklenerek 15 dakika kadar bekletilir. Gün içinde 3 bardak kadar tüketilir.

Üzerlik Tohumu: 1 su bardağı kaynar suya 1 çorba kaşığı üzerlik tohumu ilave edilerek 15 dakika demlenir. Günde 2 su bardağı tüketilir.

Kekik Çayı: 1 su bardağı kaynatılmış suya 1 çorba kaşığı kekik eklenerek 5-10 dakika bekletilir ve günlük 2 su bardağı içilir.

Kantaron Çayı: 1 su bardağı kaynatılmış suyun içine yarım çorba kaşığı kantaron eklenir ve 15 dakika demlenir. Gün içinde iki defa yemeklerin ardından tüketilir.

Çiriş Otu Çayı: Çiriş otu 1 su bardağı su ile kaynatılarak bir miktar bal ile tatlandırılarak içildiği takdirde etkili bir adet söktürücüdür.

Civanperçemi: Civanperçemi bir su bardağı su ile kaynatılarak bal ile tatlandırılarak tüketildiği zaman adet söktürücü bir etki yaratır.

Dereotu: Dereotu adet söktürmek için en etkili bitkiler arasında yer almaktadır. 1 tatlı kaşığı dövülmüş dereotu tohumu kaynar suyun içine atılarak bir taşım kaynatılır ve bir miktar bal ile tatlandırılarak tüketilir.

Papatya Çayı: Papatya biberiye ile karıştırılarak kaynatılarak tüketilirse adet söktürücü bir etki yaratır.

Kuş dili Çayı: Kuş dili kaynatılarak bal ile karıştırılır ve günlük üç defa aç karnına içilirse adet söktürücü bir etki yaratır.
Alıç : Adet gecikmesini yaşayan bayanlar adet döneminin yaklaştığı zamanlarda kaynar suya alıç atıp 10 dakika boyunca demlenmesini bekleyip ardından günde üç bardak olarak tüketmesinde yarar vardır. Önemli adet söktürücülerin arasında yer almaktadır.
son olarak adet söktüren bitkiler olarak ; papatya , maydonoz , kimyon , nane , nergis, safran , havuç tohumu , kekik , misk , karabaş otu gibi bitkiler olarak sıralayabiliriz.
Adet dönemi boyunca gecikmelerin veya sancıların durdurulması artık gayet mümkün.

Adet Düzenleyici Bitkisel Çay MARANKİ
Prof.Dr. Ahmet MARANKİ kadınlarda adet sorunları için şifalı bitkisel olarak soğan kürünü önerdi. Soğan kürünü nasıl yapıp nasıl uygulayacağız.

Hazırlanışı: Bir adet soğanı el kuvveti ile veya metal olmayan herhangi bir ağırlıkla vurup ikiye ayırıp yarım litre suyun içine atıp 5 dakika kaynatıyoruz.

Kullanışı: Hazırladığımız şifalı kürü sabah akşam 21 gün boyunca içelim. 3 hafta sonunda idrarınızdan pırtıların geldiğini ve adetinizin söküldüğünü göreceksiniz.

Diğer Adet Söktürücü Bitkisel Çaylar:

Civan perçemi
Aslan Pençesi
Ada Çayı
Hayıt Tohumu
Prof.Dr. Ahmet MARANKİ soğan kürünü kullanan bayanlar için diğer adet söktürücü çaylarıda kullanılmasının büyük önem taşıdığı belirterek kür boyun sırasıyla sabah öğle akşam sırasıyla şifalı çayları kullanılmasını söyledi. Şifa olması dileğiyle.


Diyarbakır escort bayan

Yorum Yaz

düşük hapı düşük hapı sipariş