Adet Söktürücü Bitkiler Nelerdir?

Adet döneminde baş edemediğiniz sorunlardan bir tanesi de adet gecikmesidir. Bu durumu bitkiler yardımıyla daha rahat şekilde çözüme ulaşabiliyoruz. Bu süreçte bitkiler önemli rol oynamaktadır. Adet gecikmesiyle beraber sancılı bir dönem sizinle olacaktır. Ayrıca kanamalarda ki gecikme de daha stresli olmanızda etken olacaktır. Bitkisel ve tamamen doğal çözümlerle bu durumu en az sancıyla atlatmanız mümkündür.

Adet kanaması neden olur ve adet olamıyorum veya adet düzensizliği yaşıyorum diyorsanız adet söktürücü şifalı bitkiler, bitkisel çaylar, ilaçlar ve adet söktüren doğal yöntemleri aşağıda bulabilirsiniz.

Adet kanamasında sık gecikme yaşayan kadınların, tek olarak veya yemeklerde bazı yiyecekler kullanması, adet kanamasını kolaylaştırır ve hızlandırır. Bu bitkiler östrojen hormonunu harekete geçirerek veya rahim kasılmalarını artırarak adet kanamasının kısa süre içinde başlamasını sağlayarak adet söktürücü bitkiler listesindedir.

Dere Otu Bitkisi : Salatalarımızdan eksik etmediğimiz dere otu aynı zamanda adet söktürücü özelliğiyle de bilinmektedir. Çiğ tüketilmesiyle birlikte ülkemizde isminine adet söktürücü etkisini gösterecektir. Fakat rahim kasılmasını arttırdığından dolayı ise hamilelik döneminde kullanılmamalıdır.
Siyah ve Mavi Koho : Ülkemizde ismi yeni yeni yayılan bu bitki Amerikalılar tarafından yıllardır adet söktürücü olarak ve adet kanamasını düzene sokmak amacıyla kullanılmaktadır. Adet ağrılarını yok edip aynı zamanda hormon dengesini korumaya yardım etmektedir. Adet döneminde sancıyı yok eden bu bitki bayanların vazgeçilmezi haline gelmiştir. Bu bitkiler çay olarak veya salatalarda tüketilmektedir.
Havuç : Yıllar boyunca adet sancısı için kullanılan havuç ise çiğ tüketimi ile adet kanamalarını kolaylaştırmaktadır. Sık sık tüketimi adet düzensizliği yaşayan bayanlara tavsiye edilmektedir. Adet söktürücü yiyeceklerden birisidir.
Zerdeçal : Bir çok organımıza faydası bilindiği üzere son yıllarda tüketimi artmıştır. Aynı zamanda adet söktürücü özelliğiyle de oldukça etkilidir. Zerdeçal kurutulup toz haline getiriliyor. Bu durumda alıp bal ve yoğurtla karıştırıp tüketmenizde yarar vardır. Yemeklerde veya salatalarda da sıkça kullanılmasına önem göstermeliyiz. Zerdeçal iyi bir adet söktürücü olup bitkisel tedavi yöntemlerinin arasında yer almaktadır.

Kantaron: Adet gecikmesi için etkisi yıllardır bilinen kantaronun kaynatılan suyu ve toz haline getirilen kendisi adet söktürücü olarak kullanılmaktadır. Kaynamış suya atılıp on dakika bekletilen kantaron suyu, günde 3-4 defa aç karnına içilir. Toz haline getirilen kantaron ise her gün aç karnına bir bardak su yardımı ile tüketilir.

Kekik: Kekik suyu veya bitkinin kendisi, adet söktürücü olarak kullanılmaktadır. Kaynamış suya atılan bir tutam kekik, on dakika suda bekletilerek süzülmelidir. Elde edilen su adet döneminden bir hafta önce içilmeye başlanmalı ve günde 3 defa aç karnına içilmelidir. Kekik toz halinde de aç karnına bir bardak su ile içilerek adet söktürücü olarak kullanılır.

Adet Düzenleyici Bitki Çayları Nasıl Yapılır?

Yukarıda sayılan bitki çaylarının her biri normal bir bitki çayı nasıl demleniyorsa öyle demlenerek tüketilmelidir. Yani normal çay demleme işlemi yapılarak elde edeceğiniz adet söktürücü bitki çaylarının içilmesi yeterli olacaktır.

İbrahim Saraçoğlu Adet Düzenleyici Kekik Çayı

Bir yemek kaşığı kadar kurutulmuş kekiği kaynamış suya atıyor ve 3 dk kısık ateşte kaynamaya bıraktıktan sonra 10 dk kadar demlemeye terk ediyoruz. Ardından bir fincan kekik çayı içerisine bir çay kaşığı süzme çiçek balı ilave ediyor ve bu çayı sabah, öğle ve akşam olmak üzere günde 3 kez içiyoruz. İbrahim Saraçoğlu kekik çayı kürüne 5 gün devam ederseniz büyük ihtimalle adet söktürücü ve düzenleyici faydalarını görebilirsiniz.

Adet Söktürücü Rezene Çayı Ahmet Maranki

Rezene Çayının sağlığa olan çok yönlü faydaları vardır. Kas gevşetici ve teskin edici özelliğinden dolayı bebeklerde görülen gaz sancıları (kolit sancısı) ile yetişkinlerde mide ağrıları için bitkisel çözüm olarak kullanılmaktadır. Rezene çayı aynı zamanda düzensiz adet kanaması görenler için hem adet dönemini düzene bindirmekte hem de adet söktürücü ve rahatlatıcı etkisiyle kadınlarda adet düzensizliğini geçirmek için kullanılan en önemli bitki çaylarından birisidir.

Rezene Çayı ile Adet Düzenleyici Kür Nasıl Yapılır?

Sabah ve akşam 1 fincan olmak üzere günlük 2 fincan rezene çayı içtiğiniz takdirde adet gecikmesi veya geç adet olma sorunu çekiyorsanız bu sorunlardan 1 hafta içerisinde kurtulacaksınız. Rezene çayını adet söktürmek için kullanacaksanız adetten yaklaşık 1 hafta öncesinden başlayarak adet söktürme kürüne devam etmeniz gerekmektedir.

Adet Söktürücü Bitki Çayları

Papatya ve Biberiye Bitki Çayı : Bu iki bitki adet söktürücü etkisi olan bitkilerdir . papatya ile biberiyeyi beraber kaynatıp içmenizde yarar vardır. Bu da bitkisel yöntemlerden biridir. 20 gram papatya ile 20 gram biberiyeyi 2 bardak su katarak kaynatıp tüketin. Kanamaların başlayacağını göreceksinizdir.
At Kuyruğu Otu ve Bal Kürü : Adet söktürmede fazlasıyla etkili olan bu kürün tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Az miktarda at kuyruğu otunu bir bardak su ilave ederek kaynatın ve ardından içerisine bir kaşık kadar bal koyup için. Oldukça etkili bitkisel yöntemler arasındadır.
Kekik ve Civan Perçemi Çayı : 20 gram kekik ile 20 gram civan perçemi bitkisini beraberce kaynatın. Bitkileri süzdükten sonra tüketebilirsiniz. Ayrıca bir kaşık bal katmanızda da yarar vardır. Gün içinde birkaç defa tüketebilirsiniz. Ardından ise adet kanamalarının düzene gireceğini göreceksiniz.
Hatmi Çiçeği İle Civan Perçemi : Adet söktürücü etkisinden dolayı en çok kullanılan karışımlar arasındadır. Adet dönemi yaklaştığında hala adet belirtisi olmayan bayanlar bu çayı kullanmasında yarar vardır. Adet kanamalarını düzene koyup sancıyı azaltma özelliğine sahiptir. Bitkilerden bir miktar alıp su ile birlikte kaynatılıp içilmesi tavsiye edilmektedir.
Alıç : Adet gecikmesini yaşayan bayanlar adet döneminin yaklaştığı zamanlarda kaynar suya alıç atıp 10 dakika boyunca demlenmesini bekleyip ardından günde üç bardak olarak tüketmesinde yarar vardır. Önemli adet söktürücülerin arasında yer almaktadır.
Son olarak adet söktüren bitkiler olarak ; papatya , maydonoz , kimyon , nane , nergis, safran , havuç tohumu , kekik , misk , karabaş otu gibi bitkiler olarak sıralayabiliriz.
Adet dönemi boyunca gecikmelerin veya sancıların durdurulması artık gayet mümkün.

Yorum Yaz

düşük hapı düşük hapı sipariş