Adet söktürücü hamilelik sonlandırılır mı?

Bayanların ergenlik çağına girdikten sonra tanıştığı adet ( regl ) dönemi bazen sıkıntılı geçebiliyor. Bazen adet olma zamanı gecikebiliyor. Böyle dönemlerde hanımlar adet olabilmek için bir takım adet söktürücü ilaçlar kullanıyor.

Adet (regl ) dönemi düzensiz olan bayanların adet söktürücü kullanması regl döneminin düzene girmesi için düşünülebilecek bir seçenektir. Ama düzenli adet gören bayanların adet görmemesi gebelik sebebiyle olabilir bu sebeple bu tür ilaçlara hemen başvurması gereksiz ve sakıncalıdır.Bu ilaçları kullanmaya başlamadan önce hamile olup olmadığını öğrenmesi gerekir.

Hamile olmadığını öğrendikten sonra bu ilaçlar kullanılabilir. Adet olamama ya da tam olarak adetin sökülmemesi yumurtalıklarda kistlere sebep olabilmektedir.Dolayısıyla adet gecikmesinin sebebi gebelik değilse bu ilaçlar kullanılabilir.

Hamileyken Adet Söktürücü Kullanma

Hamilelik döneminde adet söktürücü kullanma bir işe yaramaz. Hamilelik gerçekleştiği için adet söktürücü adeti sökme işine yaramayacaktır.

Gebelikten kurtulmak için adet söktürücü kullansam işe yarar mı ?

Hamile olduğunuzu öğrendiniz. Ama bu gebeliği istemiyorsunuz. Bu gebelikten kurtulmak için adet söktürcü kullandınız. Bu yöntem hiç bir işe yaramayacaktır. Hamilelik gerçekleştikten sonra adet söktürücü kullanmak düşüğe sebep olmaz. Sizi gebelikten kurtarmaz. Adet söktürücü ilaçlar hamileliği sonlandırma da çok güvenli değildir. Kesin sonuç vermez.

Gebe olduğunu bilmeden adet söktürücü kullanmak bebeğe zarar verir mi ?

Gebelik döneminde kullanılan adet söktürücüler bebeğe zarar verebilir fazla kullanmı bebeği olumsuz etkiler. Dolayısıyla hamilelik döneminde bu ilaçları kullanmamak gerekir.

Adet söktürücü ilaçların en bilineni farlutaldır.

Yorum Yaz

düşük hapı düşük hapı sipariş