Nasıl adet (regl) olabilirim?

Kadınlar hiç beklemedikleri bir anda ortaya çıkan hamilelik durumuna hazır olamazlar. İstenmeyen bir gebelik (hamilelik) durumunda ilk akla gelen çocuğu erken bir şekilde aldırmaktır ancak bir çok kimse hem yasal olarak suç kabul edildiği için hem de ilerisi için sağlığa zarar teşkil edebilecek bir durum oluşmasından çekindikleri için çocuğu aldırmak yerine doğal yollarla düşük yapmanın peşine düşülmektedir.

İlk olarak mutlaka doktor kontrolüne girerek kaç haftalık hamile olduğunuzu tespit edilmesi gerekir çünkü 10.haftadan sonrasında düşük oldukça tehlikelidir. Hamileliğinizin derecesine göre bir düşük yöntemi hekiminizce seçilmelidir. 10. haftadan sonra yapılacak kürtaj ve bebek düşürme yasalar gereğince de yasak durumdadır. 10 haftadan önce hekim kontrolünde yapılacak kürtaj veya düşük eğer uzman bir hekim aracılığı ile yapılıyorsa hiç bir tehlikesi yoktur.

Kendi isteği dışında gebeliğe maruz kalan çiftlerin merak ettikleri soruların başında düşük nasıl yapılır, hamileyim nasıl düşük yaparım, evde düşük yapma, düşük yapma yöntemleri nelerdir gibi sorular gelmektedir.

Halk arasında düşük yapmak için kullanılmış veya denenmiş bir çok koca karı ilaçları olarak bilinen yöntemler de mevcuttur. Bunlar çoğu zaman fayda sağlamamış, anne karnındaki bebeğin sakat doğmasına da yol açmıştır.

İlaç ve haplarla bebek düşürme?
Tıbbi düşük yöntemi ilaç kullanarak istenmeyen gebeliğin 10. Haftasına kadar uygulanabilecek, dünya sağlık örgütünün de onaylamış olduğu gebeliği sonlandırma yöntemidir.

Hangi ilaçlar düşük yaptırır?

Cytotec misoprostol 200 mcg isimli mide ilacı kadınlar da düşük yapmada kullanılan ilaçtır.

Cytotec 200 mcg isimli ilaç kadınların istenmeyen gebeliklerini sonlandırdığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Satışı 2012 yılına kadar eczaneler de yapılan cytotec 200 mcg kürtaj kanunu düzenlemesiyle birlikte eczanelerde satışı durdurulmuştur.

(FDA) Amerika Birleşik Devletleri Sağlık Bakanlığı onaylı olan cytotec aynı zamanda (WHO) Dünya Sağlık Örgütü tarafından desteklenmektedir.

Cytotec isimli ilaç ülkemizde halen aktif olarak Devlet Hastaneleri ve Üniversite Hastanelerinin kadın doğum bölümlerinde riskli gebeliklerin sonlandırılmasında kullanılmaktadır.

Ülkemizde 10 haftaya kadar kürtaj yaptırmak yasaldır. Eğer hamile olduğunuzu öğrendiniz en yakın sağlık kuruluşundan da destek alabilirsiniz.

Gelen aramalar:

  • kesin bebek düşürme yöntemleri

Yorum Yaz

düşük hapı düşük hapı sipariş